Játrová paštika - Roman Paulus - Kulinářská Akademie Lidlu

Nevíte, jaký předkrm vybrat při sestavování menu? Vyzkoušejte játrovou paštiku podle Romana Pauluse. Její příprava není úplně snadná, ale výsledek stojí za to. Tato paštika skvěle chutná s pečivem, její chuť se dokonale snoubí s jemně nasládlými omáčkami, vyzkoušejte třeba cibulovou marmeládu. Paštiku můžete uchovávat v lednici až několik dní. Chutná ale znamenitě, takže jí neodoláte.

Recept na játrovou paštiku
Suroviny:
rostlinný olej
2 šalotky nebo cibule
3 stroužky česneku
čerstvý tymián
300 g jater
30 ml brandy
30 ml portského vína
3 vejce „M“
sůl
pepř
300 g másla
vepřové sádlo

Postup:
Do rozehřáté pánve nalijeme olej a orestujeme cibuli a česnek. Přidáme lístky tymiánu a očištěná játra a krátce orestujeme. Podlijeme brandy a portským vínem. Vložíme do mixéru, přidáme vejce, osolíme, opepříme a rozmixujeme. Postupně přiléváme rozpuštěné máslo. Vzniklou směs plníme do mističek a pečeme ve vodní lázní v troubě předehřáté na 95°C 45-55 minut. Hotové vychlazené paštiky přelijeme tenkou vrstvou vepřového sádla. Skladujeme v lednici 2-4 dny.

Viz trick Romana na játrová paštika a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/jatrova-pastika

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https:// www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe