K2 vlastní cestou (2020) - HD Trailer | CZ

Vloni v létě Klára Kolouchová zdolala nejobávanější horu světa K2 a stala se tak první Češkou, která stála na vrcholech třech nejvyšších hor, včetně Mt. Everestu. Její výstup na „Ká Dvojku“ představuje nejen nebývalý sportovní výkon a úspěch, ale ukazuje i příběh nezdolné vůle, touhy a síly překonávat překážky.
Film K2 vlastní cestou natočila Jana Počtová, autorka ceněných dokumentů Generace Singles a Nerodič. Hlavní hrdinka a režisérka spolu po dva roky sdílely období náročných příprav, pochyby, těžká loučení, krize i předchozí neúspěšný pokus. Jana Počtová se spolu s kameramanem snažila zachytit atmosféru a dění expedice až do základního tábora. Film obsahuje úchvatné záběry hor i Klářiny autentické záběry ze samotného finálního výstupu.

„Klářin příběh má v sobě sílu sám o sobě. Během dokončování jsem si ale uvědomila, že je v lecčems aktuální i pro současnou situaci a mohl by být pro nás pro všechny inspirativní. Jakkoliv to možná může znít nabubřele,“ říká režisérka Jana Počtová, autorka ceněných dokumentů Generace singles a Nerodič. „Klára se totiž nikdy nevzdala, vždycky našla vnitřní sílu jít dál, překonat i ty nejtěžší překážky a nakonec vylezla na kopec, který se jevil v mnoha momentech zcela nedosažitelný.“
Nebezpečnou horu K2 zdolala Klára Kolouchová až na třetí pokus. Její první výpravu smetla lavina, při druhém pokusu ji zradilo zdraví. Také během loňského třetího výstupu nastal okamžik, kdy osud její expedice visel doslova na vlásku.
„Dnes, tak či onak, máme před sebou svoji osobní Kdvojku všichni. Cesta je plná překážek. Kláři příběh by mohl být povzbuzením,“ doufá Jana Počtová.

#nikdytonevzdame #vzdyckynahoru #vzdyckydopredu #K2vlastnicestou