Karlovarské knedlíky - Roman Paulus - Kulinářská Akademie Lidlu

Karlovarský knedlík patří k tradičním přílohám české kuchyně, který se nejčastěji podává k omáčkám, ke guláši, vepřové se zelím, ale i k dušeným masům. Jejich výhodou je především snadná a rychlá příprava. Do karlovarských knedlíků se nepřidává žádná mouka, základ tvoří bílé pečivo. Knedlíky navíc voní máslem a také listovou petrželí a muškátovým oříškem, kterými těsto Roman Paulus ochucuje.

Recept na karlovarské knedlíky
Suroviny:
400 g staršího bílého pečiva (housky)
250 ml čerstvého mléka (3,5 % tuku)
150 g másla
4 vejce „M“
sůl
muškátový oříšek
listová petržel

Postup:
Pečivo nakrájené na kostičky osolte, přidejte nasekanou listovou petržel, muškátový oříšek, přelijte vlažným mlékem a rozpuštěným máslem a promíchejte. Přidejte žloutky a sníh z bílků a lehce zamíchejte. Takto připravené těsto vložte na 5 minut do lednice.
Těsto naneste na potravinovou fólii, zabalte, po stranách utáhněte a poté ještě zabalte do alobalu. Vložte do vroucí vody a vařte podle velikosti asi 20 minut. V polovině vaření knedlíky otočte, aby se provařily. Podávejte nakrájené na plátky.

Viz trick Romana na karlovarské knedlíky a nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu! https://kuchynelidlu.cz/kulinarska-akademie-lidlu/karlovarske-knedliky

Sledujte naši nabídku na http://lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - http://facebook.com/lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - https://www.instagram.com/lidlcz/
Navštivte Kuchyni Lidlu na http://kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na https://kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe