RoadTrip Uganda: Trek do ugandských hor

Málokdo ví, že v Ugandě mají hory, kde jsou ledovce ️Ruwenzori Mountains nebo v angličtině Mountains of the Moon byly proto jedním z naších hlavních cílů. Rozhodli jsme se jen pro dvoudenní trek, tudíž výšlap do 3148 m. Museli jsme si vzít průvodce, ačkoliv neboli, kde se ztratit, vede tam jen jedna cesta ale jako turista tady zaplatíte vstup do parku + průvodce a portýry.

No, už jsme si zvykli. Na stránkách jsme si přečetli, že průvodce nám bude celou dobu povídat o přírodě a až dorazíme do kempu, tak je zvykem, že si všichni sedneme k ohni a budeme si povídat, i když samozřejmě nemusíme. Jenže náš průvodce říkal jen "teď pauza?", nejdřív jsme se ho snažili ptát na všechno možné, ale vypadalo to, že ho to strašně otravuje.

Když jsme měli delší pauzu, tak někam zmizel i s portýrama a nahoře v kempu nám už jen řekl: "Tak jsme v kempu, tamhle budete spát."️ Ukázal na boudu, a pak jsme ho už neviděli až do devíti večer, kdy nám jiný Uganďan-portýr přišel říct, že budeme mít s průvodcem "brífink", což znamenalo, že nám přišel říct, že v 7 bude snídaně. Proč nás teda pak budili v 6:20 se slovy "tea time", nevíme, přičítáme to jejich smyslu pro organizce.

Podívejte se na náš blog pro víc informací: https://loudavymkrokem.cz/uganda-14-dni-stanem/